O Pracowni

Moja fascynacja malowaniem na szkle zaczęła się w momencie, gdy zobaczyłam jak wspaniale szklany obraz umieszczony w oknie wypełnia pokój kolorami i radością. Uwielbiam tworzyć szklane obrazy z motywami roślinnymi, dlatego często powracam do róż, maków, słoneczników, irysów i bratków. Maluję także ptaki, motyle, anioły, a nawet elementy architektury. Zarówno wymiary, jak i kształty malowanych, szklanych zawieszek są dowolne, od małych kilkucentymetrowych szkiełek, po duże obrazy.  
 

Tworzę witraże w różnych technikach. Poszczególne elementy wycinam, szlifuję i łączę ze sobą nadając im różne kształty np. anioły,rośliny, zwierzęta. Takie witrażowe zawieszki doskonale nadają się do ekspozycji w oknie, na ścianie lub w jakiejkolwiek dowolnej przestrzeni.
 
Jedną z technik jakie wykorzystuję jest technika Tiffany, która jest jedną z najpopularniejszych. Polega ona na łączeniu ze sobą elementów szklanych przy pomocy taśmy miedzianej i cyny poprzez lutowanie. Tak powstaje metalowa spoina, którą można pozostawić w oryginalnym srebrnym kolorze lub patynować na czarny, złoty, miedziany. Używane szkło jest barwione w tafli i bywa przeźroczyste (katedralne) lub mniej przezroczyste (opalowe). Często też używam szkła z izyracją, które posiada perłową powłokę i przepięknie się mieni.
Wykonane prace w tej technice powinny być eksponowane wewnątrz pomieszczeń.
 
Ciekawe efekty w formie i kolorze daje fusing. To nowoczesna technika polegająca na stapianiu w piecu różnorodnego szkła w bardzo wysokich temperaturach (ponad 900℃). W ten sposób można tworzyć różnorodne formy i kształty. Kolorystyka uzależniona jest od użytych materiałów. Można zespolić ze sobą szkło barwione w tafli, można pomalować szkło, można także pomiędzy elementami szklanymi użyć pudrów koloryzujących (tzw. sandwicz). Prace wykonane w tej technice mogą być umieszczane w dowolnej przestrzeni, gdyż czynniki atmosferyczne takie jak deszcz i słońce nie wpływają na ich jakość.
 
Często łączę ze sobą kilka technik witrażowych. Techniką Tiffany przygotowuję ramki do obrazów które będą malowane i impregnowane (dla zabezpieczenia trwałości barw). Obrazy wypalane w piecu oprawiam również cyną lub stalowymi profilami.
 
Zarówno technikę Tiffany jak i fusing można wykorzystać do tworzenia różnorodnej biżuterii, która z pewnością będzie miłym prezentem.
 
Inny materiał, który jest dla mnie wyzwaniem to jedwab (szyfon, szantung, organza, satyna)  i filcowana wełna (merynos australijski). Te materiały pozwalają tworzyć piękne kreacje na każdą okazję. Moje wyroby Madeleine są wyjątkowe w kolorze i formie. Można je nosić o każdej porze roku i w różnych okolicznościach. Niewątpliwie sprawią radość Tobie i Twoim bliskim. Trzeba pamiętać, że wyroby z jedwabiu i wełny należy prać ręcznie (przez wygniatanie), odciskać w ręczniku frote, suszyć w temperaturze pokojowej, można je też prasować.
 
Serdecznie zapraszam do mojego sklepu internetowego, a w razie pytań proszę o kontakt na adres: magda.kolor@gmail.com lub telefonicznie 664 131 781 (godz. 10-18).

Zapraszam także do sprawdzania mojego profilu:
facebook.com/KolorMagda

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl