Produkt dnia
Szal art.-LIŚCIE
Szal art.-LIŚCIE
270,00 zł
szt.
Szal art.-CZERWONE RÓŻE
Szal art.-CZERWONE RÓŻE
190,00 zł
szt.
Szal art.-SREBRNE KWIATY
Szal art.-SREBRNE KWIATY
290,00 zł
szt.
Szal art. SŁODYCZ
Szal art. SŁODYCZ
250,00 zł
szt.
Szal art. TRZY KWIATY
Szal art. TRZY KWIATY
290,00 zł
szt.
Szal art. BIAŁE ROZBŁYSKI
Szal art. BIAŁE ROZBŁYSKI
290,00 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
O Pracowni

Moja fascynacja malowaniem na szkle zaczęła się w momencie, gdy zobaczyłam jak wspaniale szklany obraz umieszczony w oknie wypełnia pokój kolorami i radością. Uwielbiam tworzyć szklane obrazy z motywami roślinnymi, dlatego często powracam do róż, maków, słoneczników, irysów i bratków. Maluję także ptaki, motyle, anioły, a nawet elementy architektury. Zarówno wymiary, jak i kształty malowanych, szklanych zawieszek są dowolne, od małych kilkucentymetrowych szkiełek, po duże obrazy.  
 

Tworzę witraże w różnych technikach. Poszczególne elementy wycinam, szlifuję i łączę ze sobą nadając im różne kształty np. anioły,rośliny, zwierzęta. Takie witrażowe zawieszki doskonale nadają się do ekspozycji w oknie, na ścianie lub w jakiejkolwiek dowolnej przestrzeni.
 
Jedną z technik jakie wykorzystuję jest technika Tiffany, która jest jedną z najpopularniejszych. Polega ona na łączeniu ze sobą elementów szklanych przy pomocy taśmy miedzianej i cyny poprzez lutowanie. Tak powstaje metalowa spoina, którą można pozostawić w oryginalnym srebrnym kolorze lub patynować na czarny, złoty, miedziany. Używane szkło jest barwione w tafli i bywa przeźroczyste (katedralne) lub mniej przezroczyste (opalowe). Często też używam szkła z izyracją, które posiada perłową powłokę i przepięknie się mieni.
Wykonane prace w tej technice powinny być eksponowane wewnątrz pomieszczeń.
 
Ciekawe efekty w formie i kolorze daje fusing. To nowoczesna technika polegająca na stapianiu w piecu różnorodnego szkła w bardzo wysokich temperaturach (ponad 900℃). W ten sposób można tworzyć różnorodne formy i kształty. Kolorystyka uzależniona jest od użytych materiałów. Można zespolić ze sobą szkło barwione w tafli, można pomalować szkło, można także pomiędzy elementami szklanymi użyć pudrów koloryzujących (tzw. sandwicz). Prace wykonane w tej technice mogą być umieszczane w dowolnej przestrzeni, gdyż czynniki atmosferyczne takie jak deszcz i słońce nie wpływają na ich jakość.
 
Często łączę ze sobą kilka technik witrażowych. Techniką Tiffany przygotowuję ramki do obrazów które będą malowane i impregnowane (dla zabezpieczenia trwałości barw). Obrazy wypalane w piecu oprawiam również cyną lub stalowymi profilami.
 
Zarówno technikę Tiffany jak i fusing można wykorzystać do tworzenia różnorodnej biżuterii, która z pewnością będzie miłym prezentem.
 
Inny materiał, który jest dla mnie wyzwaniem to jedwab (szyfon, szantung, organza, satyna)  i filcowana wełna (merynos australijski). Te materiały pozwalają tworzyć piękne kreacje na każdą okazję. Moje wyroby Madeleine są wyjątkowe w kolorze i formie. Można je nosić o każdej porze roku i w różnych okolicznościach. Niewątpliwie sprawią radość Tobie i Twoim bliskim. Trzeba pamiętać, że wyroby z jedwabiu i wełny należy prać ręcznie (przez wygniatanie), odciskać w ręczniku frote, suszyć w temperaturze pokojowej, można je też prasować.
 
Serdecznie zapraszam do mojego sklepu internetowego, a w razie pytań proszę o kontakt na adres: magda.kolor@gmail.com lub telefonicznie 664 131 781 (godz. 10-18).

Zapraszam także do sprawdzania mojego profilu:
facebook.com/KolorMagda

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl